All for Joomla All for Webmasters

1KG BITTIM (ÇİTLEMBİK)

YazdırE-posta
bittimmm5
bittimmmmmmm79
bittimmmmm5
bittimm55
bittim8
Fiyat
Satış fiyatı:80,00 TL
Üretici:Siirt Organik

Menengiçin Faydaları Nelerdir?

Sağlıklı olmak adına düzenli olarak menengiç bitkisinin tüketilmesi, bu bitkinin nedenli faydalı olduğunu anlamaya yetecektir. 

Nefes darlığına iyi gelmesi, şiddetli öksürüğü kesmesi ve astım- bronşit gibi kronik hastalıkları iyileştirici etki göstermesi, menengiç bitkisinin akla ilk gelen faydaları arasındadır.

Genel anlamda solunum yollarına faydalı olan menengiç aynı zamanda da göğsü yumuşatır. Yaraları hızlı iyileştirici etkisi ve mide ağrılarına iyi gelen yanı da, bu bitkinin öne çıkan faydaları arasındadır.

 İdrar söktürücü özelliği nedeniyle böbrek kumlarının rahat bir şekilde dökülmesini sağlar.

Ses tellerine iyi gelmesi ve kalp rahatsızlıklarından koruyucu faydaları da, menengiç bitkisinin her halinden faydalanmayı bir gereklilik olarak görmeye neden olmaktadır.

Menengiçin Yan Etkileri Nelerdir?

Kahvesi, sabunu ve meyvesi ile tam bir gençlik iksiri olarak nitelenen menengiç bitkisinin sağlığa herhangi bir yan etkisi mevcut değildir.

Ancak bitkilerden yararlanmak için bilinçli olmak gerektiği de unutulmamalıdır. Bu nedenle menengiç bitkisi de kullanılırken, ölçülü miktarda almaya özen gösterilmelidir.

Menengiç bitkisini kahve olarak tüketmek sağlık açısından son derece faydalı olmasının yanında, sabunu da saç dökülmesi ve cilt sorunları gibi pek çok güzellik konusunda iddialı bir olumlu etkiye sahiptir.