All for Joomla All for Webmasters

Dalında Duble Anaçatlak Siirt Fıstığı 1 KG

YazdırE-posta
dalinda-duble-anacatlak-siirt-fistigi2---siirtorganik
1.-kalite-fistik
dalinda-duble-anacatlak-siirt-fistigi1---siirtorganik
1.kalite-fistikk
dalinda-duble-anacatlak-siirt-fistigi3---siirtorganik
1.kalitefistikkkkk
fistikkkbal
Fiyat
Satış fiyatı:99,00 TL
Üretici:Siirt Organik

 

 

Kendi bahçelerimizde yetiştirilmiş tamamen doğal ve organik, damak tadınıza hitap eden doyumsuz dalında Anaçatlak Çifte Kavrulmuş Tabakta Seçme Siirt Fıstığı

 

Siirt Fıstığı Nedir?

Siirt Fıstığı, olgun taneleriyle Antep fıstığından çok farklı olan Siirt Fıstığı kalorisi değeri bakımından yeri apayrıdır.

Günlük kavrulmuş Siirt fıstığı yenilmesi halinde kötü kolesterol  LDL %12 oranında düştüğü bilimsel olarak kanıtlanmıştır.

Kan glikozu yüzde 10 oranında düştüğü ve şeker hastalığına karşı koruyucu etki yaptığı hususları tespit edilmiştir. Zengin demir ve B vitamini ve kalsiyum içeriği nedeniyle Siirt Fıstığının kansızlık hastalığını önlediği, kilo alımına sebep olmadığı ve yüksek antioksidan içeriği nedenleriyle bazı kanser türlerine çok iyi geldiği tespit edilmiştir.

Siirt Fıstığı Kilo Yapar Mı ?

Siirt fıstığı özellikleri Antep fıstığı gibi yağlı ve kalorili değildir. Bir çok benzer kuruyemişler kadar kalori içermediği anlaşılmıştır. Uzmanlar 100 gram Siirt fıstığı 500 kaloriye denk geldiğini belirtmektedirler. Siirt fıstığının fazla kalori içermemesi ve bir miktar tüketilmesi halinde tokluk hissi yarattığı bilinmektedir.

Siirt Fıstığının içerdiği yağın beden tarafından tamamen emilmemesi nedeniyle vücut sağlığı korunur. Bir kısım uzman tarafından yapılan araştırmalarda zaten Siirt fıstığının hücreleri tarafından emilmediğini göstermiştir.

Siirt Fıstığının Faydaları Nelerdir ?

Büyük bir protein deposu yapısına sahip olan Siirt Fıstığında A, E, C, B, B1 ,B6 vitaminleri yönlerinden zengin bir besin deposu içeriğe sahiptir. Siirt Fıstığı en güzel bir tabirle insan vücudu ile dosttur.

Ruhsal yönden ve Fiziksel yön açıdan insana enerji sağlar. Kan içerisindeki yağ kolesterol dengesini sağlar. Siirt Fıstığı içerisinde yer alan kalsiyum ve fosfor kan basıncının düzelmesi etkisine sahiptir.

Kemik ile Diş sağlığı açısından önem arz etmektedir. Bayan ve Erkeklerde cinsel hazzı ve isteği arttırır. Erkeklerde sperm sayısının arttırdığı bilimsel olarak kanıtlanmıştır. Yağsız protein yapısı nedeniyle kilo aldırmaz.